שחזור לאחר פרמוט

מפעם לפעם, בשל החלטה לשדרג את מערכת ההפעלה או מכל סיבה אחרת, אנחנו מחליטים לבצע פירמוט במחשב שלנו ולהתקין מערכת הפעלה מחדש. לעיתים גם אין לנו ברירה אלא לפרמט בשל שיבוש לוגי במחשב – איטיות, וירוס, תפקוד לקוי ועוד. הבעיה היא שלא תמיד זוכרים לערוך את כל הגיבויים הדרושים או שבטעות מפרמטים כונן שבו לא התכוונתם לגעת – ונדמה כי כל המידע החשוב שהיה ברשותכם נעלם לעד. קבצים אלה יכולים להיות מסמכים, תמונות, דואר שנשמר על המחשב ועוד. בשל הפירמוט המידע גם לא קיים בסלי המחזור – ונראה לנו כי את הנעשה אין להשיב. צריך לזכור שלא הכל אבוד, וניתן לבצע שחזור לאחר פירמוט במרבית המקרים ולהציל אחוזים גבוהים מתוך המידע. תהליך השחזור בעצם עוזר לאתר את המידע מתוך הדיסק הריק כביכול – דבר שנעשה על ידי טכנולוגיה מתקדמת במיוחד, וכך המידע האבוד חוזר להיות גלוי לעיני המשתמשים.

יש מספר גורמים שיכולים להשפיע על מידת הצלחת שחזור לאחר פירמוט:

1. כמות השימוש בדיסק או במחשב שנעשה לאחר הפירמוט – ככל שיותר מידע יישמר על גבי מערכת ההפעלה החדשה, כך יקטנו הסיכויים לבצע שחזור מידע מלא. עם זאת, חשוב לציין כי כל מקרה לגופו ואסור להתייאש מראש.

2. סוג הפירמוט – ישנם מספר סוגי פירמוט – low level format, שמאפס את המידע לחלוטין ומקטין את הצלחת שחזור המידע, לעומת quick format, שמוחק את כל המערכת שמכילה את הקבצים אך הדיסק עצמו בדרך כלל עדיין מכיל מידע רב ונתונים שונים שאותם ניתן להציל.

כיום יש גם תוכנות שמטרתן שחזור לאחר פירמוט, אך לא תמיד קל להשתמש בהן ולעיתים הן אף עלולות לגרום יותר נזק ואף לאובדן המידע לצמיתות. בשל כך לרוב מומלץ לפנות אל חברה לשחזור קבצים, שבבעלותה מעבדה משוכללת עם מכשור שפותח במיוחד עבור שחזור קבצים שנמחקו – אם בשוגג ואם בכוונה תחילה. ב-WhereIsMyData פיתחנו שיטות עבודה מתוחכמות שהוכיחו את עצמן והביאו אותנו ל-97% אחוזי הצלחה בהחזרת החומרים המבוקשים.

לבדיקה חינם >>

יש לנו רשת שליחים אשר פרוסה בכל הארץ וזמינה לאסוף את המדיה המגנטית

    אנחנו יודעים שהסיטואציה קצת מלחיצה, מלאו פרטים ונחזור אליכם שדות המסומנים ב - * הינם שדות מילוי חובה