שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב

לפעמים אנו מוחקים קבצים שלא התכוונו למחוק אותם מהמחשב, בין אם בכוונה או בטעות. רובינו המשתמשים במערכת ההפעלה Windows או מערכות ההפעלה של MAC, יודעים כיצד לשחזר קבצים מסל המחזור. הבעיה מתחילה כאשר אנו צריכים לשחזר קבצים שנמחקו מהמחשב ואינם נמצאים בסל המחזור. זה יכול לקרות מכמה סיבות שהנפוצות ביניהן:

  • מחקנו מהמחשב קובץ גדול שאינו יכול להכנס לסל המחזור.
  • רוקנו את סל המחזור.
  • הפעלנו תוכנה שמרוקנת את סל המחזור.
  • מחשב עבר פירמוט וקבצים נמחקו לאחר הפירמוט – שחזור קבצים אחרי פירמוט.

אחר כך, כאשר אנו מגלים את האובדן, אנו בד"כ מצטערים, הקבצים חסרים לנו ואנו לא יודעים כיצד לשחזר קבצים שנמחקו לנו מהמחשב.

לא להכנס לפאניקה, בדרך כלל ניתן לשחזר קבצים שנמחקו מהמחשב / שחזור קבצים אחרי פירמוט הוא אפשרי.

אז כפי שהכותרת כבר מרמזת, הדבר הכי חשוב לאחר שגילינו שנמחקו לנו קבצים הוא לא להכנס לפאניקה ולבצע את הפעולות הנכונות. במרבית המקרים, אין בעיה לשחזר קבצים שנמחקו מהמחשב. גם שחזור קבצים במחשב שנמחקו לצמיתות הוא אפשרי. WhereIsMyData הנה מעבדה מקצועית לשחזור מידע ותוכל לשחזר לכם את הקבצים ללא קושי ובאחוזי הצלחה מעולים בתנאי שלא "עשיתם שטויות" כמו למשל ניסיון עם תוכנת שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב או הסתייעות בחבר שאינו בעל מקצוע בתחום שחזור המידע, כדי שיעשה זאת עבורכם.

איך מתבצע השחזור

שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב / שחזור קבצים לאחר פירמוט דומה מאוד לפעולה של שחזור מידע מדיסק קשיח שכן שתי הפעולות מתבססות על אותו עיקרון לפיו לא מתבצעת מחיקה בפועל של הקובץ מהדיסק ע"י מערכת ההפעלה אלא נעשה שינוי בטבלת הקבצים שעל הדיסק.

מערכות הפעלה בנויות לבצע פעולה של מחיקת קבצים בצורה זו לא על מנת לאפשר שחזור של קבצים שנמחקו מהמחשב בשגגה אלא משיקולי ביצועים ומהירות עבודה. ההבדל העיקרי בין שחזור מידע מדיסק קשיח או מדיסק און קי לבין שחזור קבצים שנמחקו לאחר פירמוט / שחזור קבצים שנמחקו לצמיתות הוא שהפעולות הראשונות כוללות שחזור לאחר בעיה פיסית או לוגית ואילו בפעולה של שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב אנו מדברים על רכיב אחסון תקין פיסית ולוגית.

שחזור קבצים שנמחקו לצמיתות מהמחשב / שחזור קבצים לאחר פירמוט מתבצע במעבדה. בדרך כלל אין צורך לפתוח את הדיסק וניתן לבצע את השחזור ע"י מיפוי מחדש של המידע שעל הדיסק.

מיפוי זה, כדי שיבוצע בצורה יעילה וללא אובדני מידע ו"קטעים מתים" בדיסק, מצריך אמצעים טכנולוגיים מורכבים המצויים רק במספר מצומצם של מעבדות שחזור בארץ. כמובן שחשוב מאוד לדעת "מה אנחנו מחפשים" איזה סוג קבצים, שמותיהם, מה הם כללו וכו'.

מה לא לעשות כדי שנוכל לשחזר לך את הקבצים שנמחקו מהמחשב

כאמור, העיקרון המאפשר לבצע שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב ושחזור מידע בכלל הוא שמערכת ההפעלה אינה מוחקת את המידע מהדיסק אלא רק משנה את מיפוי הקבצים על הדיסק.

עיקרון זה תקף ויכול לשמש אותנו לטובת שחזור מידע מכל רכיב אחסון, כל עוד לא נכתב מידע חדש על אותו שטח בדיסק. אם מערכת ההפעלה תדרוס את המידע הישן ע"י כתיבת מידע חדש על גבו, ייתכן שלא ניתן יהיה לעשות עוד דבר כדי להציל את המידע שלך.

דבר זה נכון לכל סוגי המידע, כולל שחזור תמונות שנמחקו מהמחשב, קבצי וורד, סרטים וכל מדיה אחרת.

אם נמחקו לך קבצים מהמחשב, אל תמשיך לעבוד. כבה את המחשב באופן מיידי וצור קשר עם המומחים שלנו בטלפון או באמצעות טופס הפניה שבדף זה.

אם תעתיק מידע אל הדיסק, מערכת ההפעלה עלולה לעשות שימוש בשטח בדיסק עליו עדיין מצוי המידע הישן. גם שימוש תוכנה לשחזור קבצים שנמחקו עלולות להביא לתוצאה דומה ועל כן מומלץ להמנע מתוכנות אלה.

פנה למומחה שחזור מידע: 03-6786568

לבדיקה חינם >>

יש לנו רשת שליחים אשר פרוסה בכל הארץ וזמינה לאסוף את המדיה המגנטית

    אנחנו יודעים שהסיטואציה קצת מלחיצה, מלאו פרטים ונחזור אליכם שדות המסומנים ב - * הינם שדות מילוי חובה